Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn. do Pt.
9:00 - 17:00 w Sob.

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Odpowiednia ilość płynu hamulcowego – bardzo ważne!

autorstwa , w kategorii Płyn hamulcowy

Prawidłowy poziom płynu hamulcowego, jak i jego regularna wymiana należą do często pomijanych czynności eksploatacyjnych. Najlepiej odda to fakt, że kierowcy niemal nigdy nie sprawdzają ilości płynu hamulcowego, a o wymianie płynu w układzie hamulcowym zapominają nawet profesjonalni serwisanci.

 

Substancja wypełniająca hydrauliczny układ hamulcowy powinna być przede wszystkim w odpowiedniej ilości. Istotna jest także regularna wymiana płynu hamulcowego, głównie z racji tego, że z biegiem czasu ciecz traci swoje pierwotne właściwości, co będzie skutkować gorszym działaniem hamulców.

 

Cechy płynu hamulcowego

 

Płyn hamulcowy ma za zadanie przekazywać ciśnienie wytwarzane przez pompę hamulcową do siłowników układu, których rola polega z kolei na zaciskaniu hamulców. By należycie spełniać swoje zadanie, płyn hamulcowy musi posiadać określone cechy, które zapewni jedynie regularna wymiana płynu oraz jego odpowiednia ilość w układzie.

 

Uwaga: Niemal każdy płyn hamulcowy wytwarzany jest na bazie glikolu, który jest substancją silnie higroskopijną. Dlatego po pewnym czasie płyn hamulcowy traci swoje pierwotne cechy. Jest to związane z faktem, że żaden układ hamulcowy nie jest w pełni szczelny i krążący tam płyn hamulcowy chłonie wodę z powietrza.

 

Sprawdź poziom i kolor

 

Niezwykle istotny jest prawidłowy poziom płynu hamulcowego, który znajduje się w zbiorniczku umieszczonym w komorze silnika. Poziom płynu powinien oscylować pomiędzy wskaźnikami oznaczającymi minimum i maksimum. Wszelkie ubytki należy jak najszybciej uzupełniać, by hamulce działały poprawnie.

 

Przy okazji sprawdzania poziomu płynu, warto zwrócić uwagę na jego kolor. Zaniepokojenie powinien wzbudzić w kierowcy ciemny kolor płynu hamulcowego. Nowy płyn hamulcowy ma kolor żółty lub prawie przezroczysty a ciemna barwa będzie oznaczać obecność szkodliwych zanieczyszczeń pochodzących z rdzewiejących części układu. Taki płyn hamulcowy nadaje się tylko do wymiany.

 

Na koniec wypada zaznaczyć, że płyn hamulcowy, z uwagi na bezpieczeństwo jazdy samochodem, jest jedną z najważniejszych substancji w aucie. Jego jakość i prawidłowy poziom mają istotne znaczenie dla skuteczności działania układu hamulcowego. Dlatego warto pamiętać, że regularne uzupełnianie płynu, jak i jego okresowa wymiana to typowe czynności eksploatacyjne, konieczne dla zachowania sprawności hamulców w samochodzie.

Podziel się:
    
    

Artykuły

Wszystkie poradniki >>

Ostatnie komentarze


W mojej Audicy sprawują się wyśmienicie. Cena dość atrakcyjna, szybka wysyłka.

Adam 

Osobiście jestem zadowolony z zakupów. Wraz z tymi tarczami wymieniłem klocki na nowe, cały...

Kamil 

Rewelacyjna jakość, polecam wszystkim produkty TRW!!!

Junak 

Jak za taką cenę to jestem jak najbardziej zadowolony :)

Karol 

Polecane części hamulcowe

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z częściami układu hamulcowego do samochodów Nowe-hamulce.pl
Jeśli chcesz zapytać o naszą ofertę, skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Nasi konsultanci są dostępni od Pon. do Sob. pod numerem telefonu 22 814 67 62
Najlepsze klocki, tarcze hamulcowe, szczęki oraz bębny hamulcowe w najniższych cenach w Polsce dostępne są tylko w sklepie Nowe-hamulce.pl.