Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn. do Pt.
9:00 - 17:00 w Sob.

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Serwis hamulców przed zimą – co warto sprawdzić?

autorstwa , w kategorii Układ Hamulcowy

Zima to niezwykle trudny okres zarówno dla kierowcy jak i samochodu. Niskie temperatury, śliska droga oraz liczne opady atmosferyczne to podstawowe przeszkody. By samochód nie zawiódł trzeba się upewnić, że poszczególne systemy w aucie działają bez zarzutu. Do najważniejszych należy zaliczyć hamulce. Co warto sprawdzić w przypadku hamulców?

 

Zacznijmy od tego, że zatrzymanie się samochodem na śliskiej, pokrytej śniegiem i lodem drodze może trwać nawet do kilku razy dłużej niż w przypadku optymalnych warunków pogodowych. By móc bezpiecznie zatrzymać samochód nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych należy koniecznie skontrolować hamulce przez okresem zimowym.

 

Kontrola klocków hamulcowych. Dlaczego to podstawa?

 

Sprawdzenie stanu okładzin ciernych na klockach hamulcowych to absolutna podstawa przed okresem zimowym. Co prawda nowsze samochody zostały wyposażone w czujniki zużycia klocków hamulcowych, jednak praktyka pokazuje, że trzeba mieć do tych systemów ograniczone zaufanie. Stan klocków hamulcowych i okładzin ciernych najlepiej będzie sprawdzić podczas wymiany opon na zimowe. Sprawne klocki to gwarancja skutecznego hamowania.

 

Czy stan tarcz hamulcowych ma wpływ na hamowanie podczas jazdy w okresie zimowym?

 

Przy okazji wymiany opon na zimowe, prócz ogólnego stanu klocków hamulcowych oraz okładzin ciernych należy skontrolować także poziom zużycia tarcz. Ich prawidłowa kondycja ma bowiem duży wpływ na skuteczność hamowania, zwłaszcza na śliskiej nawierzchni. Podczas kontroli tarcz należy zwrócić uwagę na ewentualne pęknięcia, zadrapania i wyszczerbienia. Ponadto pamiętajmy, że grubość tarczy nie powinna być mniejsza od 2 mm.

 

Które części jeszcze sprawdzić, by hamulce w zimie nie zawiodły?

 

Prócz wspomnianych wyżej, kluczowych elementów układu hamulcowego, dobrym pomysłem będzie także sprawdzenie przewodów hamulcowych, które z czasem zaczynają parcieć, a także skontrolowanie stanu linek hamulca, zacisków a także poziom płynu hamulcowego. Prawidłowy stan tych wszystkich elementów zagwarantuje prawidłową pracę całego układu hamulcowego i tym samym skuteczne hamowanie niezależnie od warunków na drodze.

 

Dlaczego warto wymieniać części hamulcowe na markowe?

 

Jeżeli zauważymy, że któraś z powyższych części układu hamulcowego nie jest w najlepszym stanie, to zaleca się, by wymienić ten element na nowy – zwłaszcza, jeżeli zbliża się zima. Podczas wymiany należy jednak pamiętać, by w przypadku części hamulcowych zawsze wybierać najwyższej jakości zamienniki od renomowanych marek.

 

Do najczęściej polecanych producentów części hamulcowych w branży motoryzacyjnej należy zaliczyć takie marki jak TRW, Brembo, Bosch i Textar. Części zamienne od tych firm motoryzacyjnych to gwarancja trwałości i skutecznego działania układu hamulcowego w samochodzie. Odradza się z kolei korzystania z ofert nieznanych producentów, których jakość oferowanych części pozostawia wiele do życzenia.

Podziel się:
    
    

Artykuły

Wszystkie poradniki >>

Ostatnie komentarze


W mojej Audicy sprawują się wyśmienicie. Cena dość atrakcyjna, szybka wysyłka.

Adam 

Osobiście jestem zadowolony z zakupów. Wraz z tymi tarczami wymieniłem klocki na nowe, cały...

Kamil 

Rewelacyjna jakość, polecam wszystkim produkty TRW!!!

Junak 

Jak za taką cenę to jestem jak najbardziej zadowolony :)

Karol 

Polecane części hamulcowe

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z częściami układu hamulcowego do samochodów Nowe-hamulce.pl
Jeśli chcesz zapytać o naszą ofertę, skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Nasi konsultanci są dostępni od Pon. do Sob. pod numerem telefonu 22 814 67 62
Najlepsze klocki, tarcze hamulcowe, szczęki oraz bębny hamulcowe w najniższych cenach w Polsce dostępne są tylko w sklepie Nowe-hamulce.pl.