Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn. do Pt.
9:00 - 17:00 w Sob.

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Hamulce Audi


Artykuły

Wszystkie poradniki >>

Ostatnie komentarze

Opinie części marki: Audi


Rewelacyjna jakość, polecam wszystkim produkty TRW!!!

Junak 

Drogo, ale jakość b. dobra, nawet mechanik pochwalił zakup ;)

Wiśniewski 

Poznaj markę Audi

Historia marki Audi zaczęła się w roku 1899 roku. Dwóch młodych inżynierów: August HorhKarl Benz postanowiło założyć w Kolonii zakład produkcyjny i nazwali go Horch. Ideą firmy od samego początku była produkcja samochodów osobowych.

Pierwszy samochód który skonstruowali powstał w 1901 roku. Ten pozytywny początek otwierał nowe możliwości przed firmą Horch. Zakład został przeniesiony do Reichenbach a następnie do Zawicku. Nazwa firmy wzięła się od imienia Horch&Cie. Pomimo wielu sukcesów samochodów w sportach motorowych ich popularność nie była zbyt wysoka. Kiedy firma zaczęła mieć poważne problemy finansowe Horch w 1909 roku opuścił ją zakładając nową działalność. Nie mogła ona ponownie nosić w nazwie jego imienia, ale pomyślał o użyciu łacińskiego odpowiednika (Audi z łaciny oznacza: słuchaj) który funkcjonuje do dziś.

Koniec lat dwudziestych XIX wieku nie były łatwe dla branży motoryzacyjnej. Bardzo dużo firm zajmujących się produkcją aut w tamtych czasach musiało zakończyć swoją działalność. Istniało pewne rozwiązanie, mianowicie fuzja firm w jedną korporacje, która utrzyma się w branży. W 1932 roku doszło do połączenia:  Audi, Horch, Wanderer i DKW dzięki czemu powstała spółka Auto Union, z siedzibą w miejscowości Chemnitz. Poprzez to połączenie powstał pomysł na logo firmy, w którym są cztery połączone pierścienie, symbolizujące połączenie tych czterech firm. W następnych latach raz jeszcze pojawiły się w firmie problemy, pomimo, że była  bardzo popularna przez hitlerowską propagandę wyścigów motorowych, gdzie samochody spod marki Auto Union zdobywały mnóstwo nagród. Gwiazdy jak Bernd Rosemeyer czy Tazio Nuvolari mieli okazję testować auta na wyścigach.

Auto Union przeszło sporo zmian za sprawą drugiej wojny światowej. Firma dostała się pod wpływy rosyjskiej strefy i następnie przekazywano ją takim firmą jak: DKW, Mercedes Benz oraz Volkswagen, który jest do dzisiaj jej właścicielem. Audi Quattro był modelem robiącym przełom w produkcji w 80 latach, ponieważ posiadał napęd na obie osie nazywany 4x4. Od tego modelu zostały produkowane kolejne z tym napędem aż po dziś dzień. Następnym przełomowym rozwiązaniem technologicznym marki Audi było zastosowanie super-ekonomicznego silnika 1.2TDI w samochodzie Audi A2 ze spalaniem 3 litry na 100 km.

Aktualnie firma Audi ma w ofercie samochody osobowe Audi A3, A4, A6, luksusowe A8, terenowe Q5 i Q7 a także wersje sportowe takie jak TT, A5 i R8.

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z częściami układu hamulcowego do samochodów Nowe-hamulce.pl
Jeśli chcesz zapytać o naszą ofertę, skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Nasi konsultanci są dostępni od Pon. do Sob. pod numerem telefonu 22 814 67 62
Najlepsze klocki, tarcze hamulcowe, szczęki oraz bębny hamulcowe w najniższych cenach w Polsce dostępne są tylko w sklepie Nowe-hamulce.pl.