Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn. do Pt.
9:00 - 17:00 w Sob.

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Hamulce Kia


Artykuły

Wszystkie poradniki >>

Ostatnie komentarze

Brak opinii o produktach dla wybranej marki auta

Polecane części hamulcowe

Podstawowe informacje o Kia

Marka Kia Motors jest jedną z najstarszych koreańskich firm związanych z motoryzacją  ale jednocześnie najmłodszą  w stosunku do innych firm w branży. Zajmuje się produkcją samochodów osobowych i dostawczych.

Firma KIA zaczęła działać od 1944 roku i zajmowała się na początku produkowaniem części  rowerowych i rowerami pod nazwą Kyungsung Precision Industry. Marka funkcjonowała prężnie i cieszyła się powodzeniem, natomiast jej nazwa była ciężka do zapamiętania i z tego powodu w 1952 zmieniono nazwę na KIA Industry Corp. Pierwsza część "KI" znaczy po koreańsku "powstać/wychodzić" a część druga  "A" oznacza Azję. Pełna nazwa KIA oznacza "Wyjście z Azji".

Branża motoryzacyjna wymaga coraz to nowszych rozwiązań i z tego powodu w 1961 roku KIA zwiększyła  asortyment o motocykle oraz trójkołowce dostawcze.W motocyklach montowane były silniki firmowe KIA, które cieszyły się świetnymi osiągami. Następnie w roku 1974,ma miejsce kolejna rewolucja w przedsiębiorstwie. KIA Brisa S100 (na licencji Mazdy) był pierwszym czterokołowcem mającym masową produkcję. Firma korzystając z możliwości Mazdy stworzyła samochody takie jak KIA Pride, Sephia, Avella czy Clarus.

Przez sukces jakim mogła się cieszyć marka na koreańskim rynku wykupiła kilka akcji azjatyckich firm motoryzacyjnych. Stała się też udziałowcem m.in. Asia Motors tworząc model Asia Rocsta. W następnych latach na firmę KIA przyszło trochę zawirowań, gdyż była wykupywana  przez Mazdę czy Forda. W 1990 r. nastąpiła kolejna zmiana nazwy na Kia Motors, która występuje do dzisiaj.

W 1990 Hyundai przejął markę Kia w 25% i stworzyli razem koncern Hyundai Motor. Ten ruch wpłynął bardzo rozwojowo i w efekcie spowodowało to ekspansję na Europę i Amerykę. W 1993 r. wyprodukowano trzy miliony sztuk, a po 13 latach pięć milionów sztuk. Obecnie firma Kia jest największym eksporterem samochodów i części samochodowych w Kore.

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z częściami układu hamulcowego do samochodów Nowe-hamulce.pl
Jeśli chcesz zapytać o naszą ofertę, skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Nasi konsultanci są dostępni od Pon. do Sob. pod numerem telefonu 22 814 67 62
Najlepsze klocki, tarcze hamulcowe, szczęki oraz bębny hamulcowe w najniższych cenach w Polsce dostępne są tylko w sklepie Nowe-hamulce.pl.