Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn. do Pt.
9:00 - 17:00 w Sob.

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Hamulce Seat


Artykuły

Wszystkie poradniki >>

Ostatnie komentarze

Brak opinii o produktach dla wybranej marki auta

Polecane części hamulcowe

Więcei informacji o Seacie

SEAT jest hiszpańską marką, działa od 1950 r. i jest jednocześnie najmłodszą firmą motoryzacyjną w Europie. Jej początek miał miejsce około 60 lat temu. Od zawsze Seat zajmował się tylko produkcją samochodów osobowych.

Seat to skrót  Sociedad Espanola de Automoviles de Turismo, co po polsku  Hiszpańskieskie Towarzystwo Samochodów Osobowych. Posiadało ono 6 dobrze prosperujących banków i włoski koncern Fiata, który miał duży wpływ na początku rozwoju marki.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Fiata można było szybko uruchomić linię produkcyjną marki Seat i po trzech latach wypuścić pierwsze auto. Był to Seat 1400, którego pierwowzorem był Fiat 1400. Miał on moc 44 KM i osiągał prędkość 116 km/h. Dziennie produkowano ok. 2 tysiące egzemplarzy.

Największym sukcesem był model 600, który miał swojego odpowiednika u Fiata – model 600. Był on podobny do Fiata 126p. Model 600 był początkiem masowej produkcji w Hiszpanii z wynikiem ponad 800 000 pojazdów w ciągu 17 lat. Model miał różne wersje silnikowe: 636 cm3 i 767 cm3 oraz nadwozia: dwu i czterodrzwiowe. W 1968 r. marka Seat wyprodukowała pierwszy milion samochodów a po 6 latach  dwa miliony. Był to powód aby w 1973 firma wybudowała własne Centrum Techniczne w miejscowości Martorell oraz nabyła zakłady w Landaben.

W latach 80-tych firma przechodziła wiele zmian. Pomiędzy markami zaczęło dochodzić do wielu nieporozumień. Chodziło przede wszystkim o sprzedaż Seata na włoskim rynku, gdzie koszty hiszpańskich samochodów były bardziej konkurencyjne niż ceny włoskich odpowiedników. W 1981 roku z tej przyczyny Fiat odstąpił od udziałów w Seacie i jednocześnie rozpoczęło się sprawy sądowe o roszczenia  do praw kilku modeli. Po 2 latach następuje korzystny dla Seata wyrok sądu.

Seat nie działał samodzielnie długo. Początkowo doszło do współpracy z Porsche, który zajmował się produkcją silników dla Seata, natomiast 30.09.1982 r., nawiązano współpracę z niemieckim Volkswagenem. W roku 1984  zaczęto produkować najbardziej znany model marki marki – Ibiza. Firma Volkswagen dostrzegła  potencjał w Seacie i po 2 latach nabyła na początku 51 procent  udziałów, a rok potem 75 procent. W tym samym czasie zaczyna się ekspansja samochodów Seat na Europę i ich udziału w rajdach WRC. W tym celu stworzono specjalny dział Seat Sport, w który zaczęto produkować takie modele jak np. sportowa Cordoba WRC i Cupra.

W 1990 Volkswagen zdobywa  pakiet akcji Seata tj. około 99,99% i wtedy zostaje zmieniona nazwa na SEAT S.A. Powstaje także nowa fabryka blisko Barcelony, która jest aktualnie jedną z najnowocześniejszych fabryk w całej Europie. Produkowane są w niej np. Ibiza, Cordoba czy Toledo.

W 2000 nadeszły nowe czasy dla Seata. W firmie zachodzi wiele zmian mających wpływ na wizerunek pojazdów. Zaprezentowano innowacyjny model Salsa, który jest pierwowzorem obecnie tworzonych aut. Następnie zaczęto produkować kolejne modele takie jak Altea i Freetrack. W 2002 r. Seat dołącza się do Audi oraz Lamborghini będąc w Grupie Audi. Stało się tak ponieważ Volkswagen podzielił swoją działalność na dwie odnogi – sportową oraz stonowaną stylistycznie. Przez co w hiszpańskich samochodach można znaleźć wiele części Seat o podobnych wzorach do tych z Audi czy Lamborghini.

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z częściami układu hamulcowego do samochodów Nowe-hamulce.pl
Jeśli chcesz zapytać o naszą ofertę, skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Nasi konsultanci są dostępni od Pon. do Sob. pod numerem telefonu 22 814 67 62
Najlepsze klocki, tarcze hamulcowe, szczęki oraz bębny hamulcowe w najniższych cenach w Polsce dostępne są tylko w sklepie Nowe-hamulce.pl.