Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn. do Pt.
9:00 - 17:00 w Sob.

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Hamulce Skoda


Artykuły

Wszystkie poradniki >>

Ostatnie komentarze

Brak opinii o produktach dla wybranej marki auta

Polecane części hamulcowe

Więcej o Skodzie

Marka Skoda obejmuje 3 przełomowe epoki z wieloma zmianami w firmie, co wpływało potem na jej działalność. Pierwszym z nich było uruchomienie marki Skoda w 1950 roku. Emil Skoda, który był kierownikiem działu produkcyjnego w 1869 r. przejął zakład w Pilznie od hrabiego Arnosta Waldsteina. Emil szybko zmienił działalność fabryki ze zbrojeniowej na motoryzacyjną. W1900 roku umiera i zostawia  cały dobytek największym zakładom na terenie Austro-Węgier. Po mniej więcej 20 latach w Pilznie zostaje wyprodukowany pierwsze aut Skoda 25/100 na hiszpańskiej licencji firmy Hispano-Suiza, z którą wcześniej został podpisany kontrakt.

W tym samym momencie kiedy Emil Skoda rozkręcił swoją firmę, ma miejsce inna historia powiązana z marką. Chodzi o firmę Laurin & Klement. Firma działa od 1895 roku a założyło dwóch rowerzystów Vaclaw i Laurin oraz mechanik Klement. Na początku zajmowali się produkcją oraz serwisem rowerów. Rowery, które były produkowane w fabryce w Mlada Boleslav nosiły nazwę Slavia. Następnie wyprodukowano pierwszy motocykl, który zdobył podium na międzynarodowym wyścigu. Przez to zwycięstwo firma zdobyła duży rozgłos w kraju.

Po tym sukcesie firma L&K powiększyła  produkcję o samochody. Pierwszy prototyp powstał w 1901 roku i miał nazwę Voiturette. Firma po 2 latach zmieniła się w spółkę akcyjną i zaczyna się sprzedaż modelu L&K F z 2,5-litrowym silnikiem o mocy 21 KM. Rewelacyjne wyniki w sprzedaży a także wiele innowacyjnych rozwiązań jak na przykład pierwszy na świecie sześciocylindrowy silnik, który powstał przez połączenie dwóch czterocylindrowych, zmusiły L&K do znalezienia partnera strategicznego. W 1925 roku doszło do połączenia ze Skodą. W 1926 roku wyjechał pierwszy samochód z logiem Skody, zaprezentowany w Pradze. Roadster 150 jako jeden z pierwszych miał nazwę Skoda.

W czasie drugiej wojny światowej Skoda była częścią gospodarki III Rzeszy, a produkcja była dopasowana do potrzeb militarnych. Produkowano wtedy: gotowe skrzydła samolotów wojskowych, magazynki i granaty artyleryjskie. Nie miało to nic wspólnego z motoryzacją oprócz silników do ciągników. Gdy skończyła się wojna markę Skoda przejęła państwowa firma AZNP Mlada Boleslav (czes. Automobilove Zavody Narodny Podnik), która była monopolistą na rynku czechosłowackich samochodów osobowych.

Gdy upadł ZSRR w 1991, firma Skoda zostaje sprzedawana niemieckiemu Volkswagenowi, który posiadał już marki takie jak Audi czy Seat. Do 2000 r.  Skoda została w pełni przejęta przez Volkswagena, który jest w chwili obecnej jego jedynym akcjonariuszem. Skoda w swojej ofercie ma takie modele jak: Fabia, Octavia, Yeti, Rapid czy luksusowy Superb.

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z częściami układu hamulcowego do samochodów Nowe-hamulce.pl
Jeśli chcesz zapytać o naszą ofertę, skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Nasi konsultanci są dostępni od Pon. do Sob. pod numerem telefonu 22 814 67 62
Najlepsze klocki, tarcze hamulcowe, szczęki oraz bębny hamulcowe w najniższych cenach w Polsce dostępne są tylko w sklepie Nowe-hamulce.pl.