Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn. do Pt.
9:00 - 17:00 w Sob.

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Hamulce Vw


Artykuły

Wszystkie poradniki >>

Ostatnie komentarze

Opinie części marki: Vw


IDEALNY STOSUNEK JAKOŚĆ/CENA

WOJTAS 

Polecane części hamulcowe

Kilka zdań o Volkswagenie

Volkswagen jest niemiecką marką, która została stworzona przez jeden z największych koncernów Europy i świata - Volkswagena AG. Za początek marki uważa się 17 stycznia 1934 r., wtedy Adolf Hitler dał zlecenie konstruktorom aby wyprodukowali niedrogie auto dla niemców. Najlepszą propozycję miał wtedy ówczesny pionier motoryzacji - Ferdinand Porsche. Zaprezentował rządowi w Niemczech projekt legendarnego Garbusa. Samochód z tytułu swojego przeznaczenia został ochrzczony marką Volkswagen co znaczyło: "samochód dla ludu".

26 lutego w 1936 r. w miejscowości Fallersleben otworzono pierwszą fabrykę samochodów pod marką Volkswagen. Gdy zakończyła się wojna, przez rzetelną pracę konstruktorów i popularności Volkswagena  stał się jednym z najbardziej znaczących producentów samochodów w całej Europie.

W 1973 r.  była premiera kolejnego samochodu VW - Passata, który produkują do dzisiaj i jest bardzo popularny a w szczególności, w Polsce. W 1974, po produkcji 12 milionów egzemplarzy zakończono produkcję tzw. "Garbusów"  w Wolfsburgu. Od tego momentu były tworzone w Emden oraz w Meksyku. Następcą Garbusa był Volkswagen Golf, którego sprzedaż ruszyła od 1974 r. Jego przyjęcie w Europie przynosiło wielkie korzyści finansowe firmie VW. Kształt hatchback’a okazał się praktyczniejszy niż Garbusa.

W 1975 swój debiut miał model Polo. Produkowano go aż do 1981 roku. Następnie wznowiono jego produkcję, tym razem drugiej generacji.

W 1991r.  gdy upadł komunizm i  zniszczono mur berliński, auta VW trafiły do Polski. Przez firmę Kulczyk Tradex z siedzibą główną w Poznaniu można było importować samochody Volkswagena i Audi, a od 1996 roku także Porsche. W 1992 roku, miał miejsce kolejny polski rozdział w historii produkowania samochodów Volkswagena. Dzięki zaangażowaniu polskich przedsiębiorców powstała firma "Volkswagen Poznań", w której na samym początku montowano, a potem  produkowano różnego rodzaju części VW oraz modele samochodów tej marki. Najpopularniejszym modelem wyprodukowanym w Poznaniu był  VW Transporter, którego produkcja trwa od początku 1994 roku. Obecnie produkowana jest 5 generacja VW Transporter i  model Caddy.

W grudniu 1997r.  Volkswagen de Mexico S.A mający zakład w Puebla zaczął seryjną produkcję modelu New Beetle, który był następcą Garbusa. W USA ten model, cieszył się wielką popularnością. W kolejnym roku zaczęto produkować seryjnie model Lupo, który jest kontynuatorem małych takich jak Polo. Wyprodukowano także model o nazwie Bora, który był sedanem na bazie Golfa czwartej generacji.

Ważną datą dla marki VW był dzień 26.11.2001, kiedy w fabryce w Wolfsburgu wyprodukowano 33.333.333 samochód marki. Taka liczba aut wyprodukowanych w jednej fabryce to niebywały sukces, rzadko spotykany w historii motoryzacji. W 1992 r. Golf III został samochodem roku, a 14.11.2005 Volkswagen Passat zdobył drugie miejsce w konkursie samochodu roku 2006.

Grupa Volkswagena posiada też inne znane marki samochodowe. W 1969 r.  VW kupił niemiecką firmę Audi, w 1986 hiszpańskiego Seata, a w 1991 r. czeską Skodę. W 1998 r. VolksWagen nabył prawa do takich marek jak Bentley, czy firmy Bugatti.

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z częściami układu hamulcowego do samochodów Nowe-hamulce.pl
Jeśli chcesz zapytać o naszą ofertę, skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Nasi konsultanci są dostępni od Pon. do Sob. pod numerem telefonu 22 814 67 62
Najlepsze klocki, tarcze hamulcowe, szczęki oraz bębny hamulcowe w najniższych cenach w Polsce dostępne są tylko w sklepie Nowe-hamulce.pl.