Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8:00 - 20:00 od Pn. do Pt.
9:00 - 17:00 w Sob.

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Ranking producentów klocków hamulcowych

autorstwa , w kategorii Klocki hamulcowe

Na internetowym rynku części zamiennych dostępnych jest kilka rodzajów klocków od różnych producentów z całego świata. Klocki rozróżniamy przede wszystkim przez materiał wykonania, ale także parametry hamowania jakie gwarantuje dany producent. Jaki producent klocków hamulcowych będzie najbardziej odpowiedni dla samochodu?

 

Zacznijmy od tego, że klocki hamulcowe to bez wątpienia jeden z podstawowych elementów układu hamulcowego samochodu. Pojedynczy klocek składa się z okładziny ciernej współdziałającej z tarczą hamulcową oraz jej metalową podstawą. Klocki osadza się w jarzmach zacisków hamulcowych i poprzez hydraulicznie uruchamiane tłoki klocki zostają dociśnięte do tarczy – tak odbywa się hamowanie.

 

Najlepsi producenci klocków hamulcowych

 

Do czołówki najlepszych producentów klocków hamulcowych i pozostałych części układu hamulcowego należy zaliczyć m.in.: ATE, Brembo, Ferodo, Bosch, Breck, Textar, TRW i firmę Zimmermann. Każdy z wymienionych powyżej producentów oferuje klocki hamulcowe najwyższej jakości. Ponadto to marki, które zaopatrują największe koncerny samochodowe w części układu hamulcowego na pierwszy montaż fabryczny.

 

Klocki hamulcowe Ferodo

 

Niezwykle bogate doświadczenie w motoryzacji, projektowaniu i produkcji części samochodowych oraz stałe uczestnictwo marki Ferodo w sportach motorowych sprawia, że klocki hamulcowe Ferodo to najwyższa klasa światowa. Za doskonałą jakość kierowcy przyjdzie zapłacić nieco więcej niż za standardowe klocki hamulcowe, ale Ferodo to naprawdę najwyższa klasa klocków hamulcowych. Warto zaznaczyć, że firma pokrywa 99 proc. rynku europejskiego, co jest wynikiem godnym podziwu.

 

Klocki Hamulcowe ATE

 

Bogaty asortyment części ATE to główna zaleta niemieckiego przedsiębiorstwa. Układ hamulcowy to zaledwie jedna z linii produkcyjnych marki, ale dała się poznać na rynku jako jedna z najlepszych. Dlatego też klocki hamulcowe i pozostałe części układu hamulcowego zostały skierowane do najszerszego grona kierowców. ATE nieustannie udoskonala swoje patenty i regularnie uzupełnia ofertę w kolejne numery referencyjne klocków hamulcowych.

 

Klocki hamulcowe Brembo

 

Klocki hamulcowe Brembo to dzieło wielu lat doświadczenia oraz współpracy z czołowymi koncernami samochodowymi na świecie. Klocki Brembo charakteryzuje nowoczesny proces produkcji, doskonałe połączenie z tarczami, maksymalne bezpieczeństwo hamowania oraz zredukowanie do minimum odległości potrzebnych do zatrzymania pojazdu niezależnie od warunków drogowych.

 

Jaki klocki hamulcowe kupić?

 

Rzec by można – do wyboru do koloru. Warto jednak kierować się zdrowym rozsądkiem i wybierać sprawdzone produkty od renomowanych firm. Zakup klocków hamulcowych wyżej wspomnianych marek będzie dobrym zakupem. Odradzamy natomiast zakup najtańszych zamienników nieznanych firm. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać!

Podziel się:
    
    

Artykuły

Wszystkie poradniki >>

Ostatnie komentarze


W mojej Audicy sprawują się wyśmienicie. Cena dość atrakcyjna, szybka wysyłka.

Adam 

Osobiście jestem zadowolony z zakupów. Wraz z tymi tarczami wymieniłem klocki na nowe, cały...

Kamil 

Rewelacyjna jakość, polecam wszystkim produkty TRW!!!

Junak 

Jak za taką cenę to jestem jak najbardziej zadowolony :)

Karol 

Polecane części hamulcowe

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z częściami układu hamulcowego do samochodów Nowe-hamulce.pl
Jeśli chcesz zapytać o naszą ofertę, skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Nasi konsultanci są dostępni od Pon. do Sob. pod numerem telefonu 22 814 67 62
Najlepsze klocki, tarcze hamulcowe, szczęki oraz bębny hamulcowe w najniższych cenach w Polsce dostępne są tylko w sklepie Nowe-hamulce.pl.